Rejestracja poniedziałek – piątek, godzina 9.00-20.00 tel. 791 101 106

dr n. med. Barbara Pniewska-Siark

Specjalista Endokrynolog i Pediatrii
Przyjmuje dzieci i dorosłych

Jest specjalistą II stopnia z dziedziny endokrynologii i pediatrii, zajmuję się zaburzeniami endokrynologicznymi dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

Od 1990r pracowała w Klinice Endokrynologii Wieku Rozwojowego Instytutu CZMP w Łodzi, która następnie rozszerzyła zakres opieki na pacjentów dorosłych, jako Klinika Endokrynologii i Chorób Metabolicznych.

W 1999 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych z zakresu endokrynologii.

Jest autorem i współautorem wieku publikacji i rozdziałów w podręcznikach, w szczególności na temat wrodzonej niedoczynności tarczycy i przedwczesnego dojrzewania płciowego u dzieci.

Przez szereg lat była kierownikiem programu terapeutycznego “Leczenie przedwczesnego dojrzewania płciowego u dzieci” dla województwa łódzkiego.
Przez szereg lat była adiunktem w Katedrze Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego.

Obecnie, choć jest na emeryturze, nadal ma kontakt z Kliniką, nadal bierze udział w wielu szkoleniach, w tym także jako wykładowca.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

Zakres działalności, dr n. med. Barbara Pniewska – Siark
(endokrynologia, endokrynologia dziecięca)

 • choroby tarczycy ( w tym wrodzona niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto),
 • zaburzenia wzrastania (niedobór wzrostu, nadmierny wzrost)
 • przedwczesne i opóźnione dojrzewanie płciowe,
 • hipogonadyzm,
 • zaburzenia miesiączkowania,
 • choroby przysadki,
 • choroby nadnerczy,
 • hiperprolaktynemia,
 • zaburzenia gospodarki wapniowej,
 • osteoporoza

Umawianie Wizyt On-Line:

Barbara Pniewska-Siark - ZnanyLekarz.pl!function($_x,_s,id){var js,fjs=$_x.getElementsByTagName(_s)[0];if(!$_x.getElementById(id)){js = $_x.createElement(_s);js.id = id;js.src = "//platform.docplanner.com/js/widget.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","zl-widget-s");

Inni Lekarze Endokrynolodzy

dr n. med. Emilia Boczek-Leszczyk
Przyjmuje:

Wtorek 16:30 - 18:30

Cennik

Wizyta - dr n.med. Barbara Pniewska-Siark
200zł
Wizyta - dr n.med. Emilia Boczek-Leszczyk
200zł
USG Tarczycy - dr n.med. Emilia Boczek-Leszczyk
200zł
Wizyta + USG Tarczycy - dr n.med. Emilia Boczek-Leszczyk
340zł

* Wizytę należy potwierdzić co najmniej 24 godziny wcześniej. Odwołanie po tym czasie wiąże się z koniecznością przedpłaty przy zapisie na kolejną wizytę

Opinie

Godny polecenia lekarz. Jestem z konsultacji u pani doktor bardzo zadowolona. Potrafi wszystko wytłumaczyć w jasny sposób. Dogłębna analiza przypadku – pani doktor o wszystko dokładnie wypytała, zrobiła badanie. Zaleciła również dalsze badania. Widać u niej ogromną chęć pomocy. Takich lekarza bardzo sobie cenię. Jestem zadowolona z wizyty.
Po pierwszej wizycie mam pozytywne zdanie. Wizyta w umówionym czasie, pani doktor zaprosiła mnie do gabinetu i w pierwszej kolejności wypytała o wszystko. Dostałam też skierowanie na dodatkowe badania. Wykonała również badanie. Rzeczowa i konkretna. Wszystko dokładnie potrafi wytłumaczyć. Wizyta bez pośpiechu z dużym zaangażowaniem ze strony pani doktor.
Pani doktor to w mojej ocenie bardzo dobry specjalista. Przeprowadziła ze mną szczegółowy wywiad, powiedziała jakie będą dalsze kroki w zdiagnozowaniu problemu z tarczycą. Konkretna, potrafiąca wszystko wytłumaczyć, poświęciła mi sporo czasu. Wizytę u pani doktor oceniam na plus.
Zawsze obawiam się wizyt u lekarzy, ale ta zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Przemiła pani doktor, przede wszytskim bardzo dobre podejście do pacjenta!
Trafiłam do pani doktor z moją tarczycą. Super lekarz z dobrym podejściem do problemy pacjenta. Widać u niej pełne zaangażowanie i przede wszystkim obycie lekarskie. Jestem zadowolona z wizyt.
Pierwszy doktor który podszedł do mojej choroby inaczej , niż poprzedni jestem bardzo zadowolony , okazało się , że nie muszę przyjmować leków tylko wystarczy sam jod Polecam
Od wielu lat borykam się z problemami tarczycy. U pani doktor w końcu znalazłam wsparcie takie jak oczekuję. Konkretna, potrafi wszystko wytłumaczyć. Da się wyczuć od pani doktor, że jest pewna swego i wie co robi. Takich specjalistów bardzo sobie cenię. Pani doktor ma moje pełne zaufanie.
Moja diagnoza do niedoczynność tarczycy. Pani doktor przedstawiła dokładnie konsekwen cje choroby i zaordynowała skuteczne leczenia. Wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze. jestem zadowolony z wizyty
umówiłem wizytę u pani doktor w potrzebie konsultacji endokrynologicznej jest to naprawdę świetna i miła pani doktor zdiagnozowała niedoczynność tarczycy i prowadziła mnie przez cały okres leczenia polecam serdecznie
Z mężem od dawna staramy się o dziecko. Niestety bez skutecznie. Chodząc od jego lekarza do drugiego otrzymałam sugestię, żeby przebadać się pod kątem hormonalnym. I tak właśnie trafiłam do pani doktor. Bardzo miła osoba, mocno angażuje się w swoją pracę. Na pierwszej wizycie zrobiła szczegółowy wywiad. Otrzymałam też listę badań które należy zrobić. Otrzymałam od pani doktor duże wsparcie. Takiego podejścia oczekiwałam i mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z pani doktor.
Miałem długo problemy z dziwnym biciem serca i drżeniem rąk. Pani doktor po zrobieniu badań postawiła prawidłową diagnozę. Przepisała mi dobre leki i czuję się dobrze. Polecam
Mam problemy z dolegliwością tarczycy. Pani doktor szybko i skutecznie postawiła diagnozę i wszystko wytłumaczyła. Już po tygodniu widoczna była poprawa leczenia.
Pani doktor szybko zdiagnozowala moja dolegliwość niedoczynność tarczycy , dokładnie szczegółowo wszystko wytłumaczyła i zalecila leczenie, które jest skuteczne rezultaty już są po tygodniu a samopoczucie lepsze. Polecam
Długo dotykałam się z dziwnymi dolegliwościami takimi jak pocenie się dziwne bicie serca i drżenie rąk. Aż trafiłam do Pani doktor i ta przemiła osoba po zrobieniu mi badań Taj i innych postawiła dobrą diagnozę. Choroba Hashimoto. Przepisane mi lek i teraz czuje się wspaniale. Dziękuję i polecam
Trafiłam do pani doktor z polecenia i po pierwszej wizycie jestem zadowolona. Doktor z dużym doświadczeniem, mocno zaangażowana podczas wizyty, o wszystko zostałam dokładnie wypytana. Zostałam także dokładnie poinstruowana co dalej, jakie leki, itd. Jestem bardzo zadowolona z wizyty.
Bardzo miła Pani doktor. Wyjaśniła wszytko co chciałam wiedzieć, nawet nie musiałam o nic pytać. Zlecone dodatkowe szczegółowe badania a co najważniejsze od razu wcielone leczenie. Polecam bardzo.
U pani doktor w gabinecie jestem dość często - mam guzki na tarczycy które wymagają kontroli. Od początku kiedy tylko pojawiałam się na pierwszej wizycie pani doktor przekonała mnie swoim podejściem - bardzo zaangażowana, profesjonalna ale przy tym wszystkim bardzo miła. Potrafi rozmawiać ze swoim pacjentem. Ma moje zaufanie - jestem w dobrych rękach.
Zdecydowanie jestem zadowolony z przebiegu wizyty oraz porad jakie otrzymałem , śmiało mogę polecić umówienie wizyty.
Pani doktor wnikliwie przeprowadza wywiad z pacjentem, bada, analizuje po czym wyjaśnia wszelkie wątpliwości/sugestie i proponuje rozwiązanie problemu. Sprawia wrażenie osoby miłej, sympatycznej z ciepłym podejściem do dzieci.
Dobra obsługa pacjenta ze strony pani doktor. Wytłumaczyła wszystko zrozumiale, przeprowadziła dość obszerny wywiad. Ogólnie trochę czasu byłam w gabinecie u pani doktor. Po wizycie mam poczucie, że trafiłam na dobrego lekarza.
Kompetentny lekarz. Zainteresowana pacjentem. Szczegółowo wyjaśniła wszystkie wątpliwości. Szczerze polecam.
Bardzo dobry lekarz. Pani doktor można powiedzieć, że wyprowadziła mnie z niedoczynność kory nadnerczy. Mam ogromny dług wdzięczności. Ogromna pomoc i opieka. Cudowny lekarz z powołania.
Lekarz godny polecenia.Szczegółowo przeprowadza wywiad z pacjentem.Poświęca dużo uwagi oraz czasu. Pani doktor bardzo pomogła mi z moja dolegliwością. Jeszcze raz serdecznie polecam
Bardzo w porządku Pani Doktor. Wykonuje swoją pracę tak jak trzeba, dokładnie weryfikując, co mi jest, sprawdzając wszystkie opcje, bez robienia "na szybko". Wreszcie nie czuję się jakbym był pacjentem jednym z wielu, jak na taśmociągu. Z czystym sumieniem, polecam Panią Doktor, ponieważ zawsze poradzi i pomoże!
Pani doktor miła ale przy tym konkretna. Zawsze mi poświęca sporo czasu, dokładnie wypytuje czy coś się dzieje, badanie bez pośpiechu. Godny polecenia lekarz jeżeli chodzi o problemy z tarczycą.

Endokrynolog dziecięcy to specjalista zajmujący się kompleksową pomocą przy zaburzeniach pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, w tym także dysfunkcji wydzielania hormonów u dzieci.

Dziecięcy endokrynolog w Łodzi

endokrynolog dziecięcy Łódź

Pragnąc sprostać oczekiwaniom naszych najmłodszych pacjentów Centrum Medyczne La Vida i znajdująca się w nim poradnia endokrynologiczna zapewnia kompleksową pomoc w zakresie leczenia i diagnozowania pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego. Jest to poradnia, z której mogą skorzystać wszyscy młodzi pacjenci przed ukończeniem pełnoletności.

Kto przyjmuje pacjentów?

W naszej placówce wiele do powiedzenia przy leczeniu najmłodszych pacjentów ma dr n. med. Barbara Pniewska-Siark. Jest ona doświadczonym specjalistą z zakresu endokrynologii i pediatrii

W ramach swojej pracy zajmuje się ona wszelkiego rodzaju dysfunkcjami endokrynologicznymi dzieci i młodzieży, a także u osób dorosłych. Chodzież aktualnie jest to emerytowany lekarz, to jednak w dalszym ciągu ma ona kontakt z Kliniką. Co więcej, w dalszym ciągu uczestniczy w wielu szkoleniach. Warte podkreślenia jest to, że w wielu z nich w charakterze wykładowcy.

Zakres działalności placówki

Barbara Pniewska-Siark

W ramach prowadzonej przez nas działalności zajmujemy się diagnostyką i leczeniem następujących przypadłości:

 • problemy z tarczycą,
 • dysfunkcje wzrastania,
 • choroby przysadki,
 • choroby nadnerczy,
 • osteoporoza,
 • zaburzenia wzrastania (niedobór wzrostu, nadmierny wzrost),
 • przedwczesne bądź opóźnione dojrzewanie płciowe,
 • hipogonadyzm,
 • dysfunkcje miesiączkowania,
 • zakłócenia gospodarki wapniowej.

W jakich okolicznościach endokrynolog dziecięcy Łódź powinien zbadać naszą pociechę?

Problemów z jakimi, należy zgłosić się do naszej placówki, może być wiele. Wśród nich warto wskazać szczególnie:

 • odstępstwa w kwestii wzrostu dziecka
 • dysproporcje w kontekście kształtu i wagi ciała,
 • przedwczesne dojrzewanie lub też jego opóźnione,
 • brak miesiączki,
 • nadpobudliwość lub ospałość,
 • wypadanie włosów lub łysienie u dziecka.

Dostrzegając tego rodzaju symptomy, należy niezwłocznie udać się do lekarza, aby on odkrył ich przyczynę. Od tego, jak szybko zgłosimy się do endokrynologa, to skróci się przebieg leczenia.

Jakiego rodzaju badania zleca endokrynolog dziecięcy Łódź?

endokrynolog dziecięcy Łódź

Ten lekarz specjalista może zalecić szereg zróżnicowanych form diagnostyki. Za sprawą ich różnorodności możemy liczyć na precyzję i dokładność w ujawnieniu przyczyn choroby.

Do najczęściej powtarzających się badań u endokrynologa dziecięcego należą poniższe badania:

 • USG tarczycy,
 • morfologia krwi,
 • badanie stężenia tyreotropiny.

Warto pamiętać, że ewentualnych badań może być nieco więcej, lecz te wskazane wyżej zaliczają się do fundamentalnych. Należałoby w tym miejscu podkreślić, że badania te są bezpieczne dla zdrowia i tym samym żaden rodzic nie musi obawiać się o swoją pociechę.

Jakie mogą być koszty wizyty u endokrynologa?

Z uwagi a fakt, że powyższe pytania pojawia stosunkowo często, to warto się nad nim pochylić. Zatem w przypadku pacjentów ze skierowaniem badanie jest całkowicie bezpłatne. Z kolei nie mając wspomnianego skierowania, należy za nie uiścić stosowną opłatę. Chcąc zapoznać się z aktualnym kosztem wizyty, zapraszamy do zakładki cennik.

Endokrynolog dziecięcy zaprasza do swojego gabinetu wszystkie dzieci z Łodzi i okolic!

Copyright © 2024 Centrum Medyczne La Vida. All rights reserved. Polityka Prywatności i RODO, Wspołpraca