Rejestracja poniedziałek – piątek, godzina 9.00-20.00 tel. 791 101 106

dr n. med. Emilia Boczek-Leszczyk

endokrynolog łódź

Specjalista Endokrynolog

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2003).

W 2009 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

W 2011 roku zdała egzamin specjalizacyjny z chorób wewnętrznych, a w 2015 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii, specjalizację odbywałam w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Poza Poradnią Endokrynologiczną pracowała dotychczas także w Pracowni USG i Biopsji Tarczycy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital Weteranów w Łodzi przy ul. Sterlinga, w Poradni Leczenia Osteoporozy oraz w Poradni Chorób Metabolicznych.

Zajmue się leczeniem osób dorosłych – w szczególności diagnostyką i leczeniem chorób tarczycy, w tym w czasie ciąży; diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, nadmiernego owłosienia u kobiet, wykluczaniem endokrynologicznych przyczyn nadmiernej wagi, czy też niepłodności.

Umawianie Wizyt On-Line:

Inni Lekarze Endokrynolodzy w La Vida

dr n. med. Barbara Pniewska-Siark
Przyjmuje:

Czwartek 16:00 - 18:00

Cennik

Wizyta - dr n.med. Barbara Pniewska-Siark
140zł
Wizyta - prof. nadzw. dr hab.n.med Przemysław Biliński
200zł
Wizyta - dr n.med. Emilia Boczek
140zł
USG Tarczycy - dr n.med. Emilia Boczek
120zł
Wizyta + USG Tarczycy - dr n.med. Emilia Boczek
230zł

Opinie

Wieloletnie problemy z tarczycą są powodem moich wizyt u endokrynologa. Do Pani Doktor trafiłam z polecenia znajomej i po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona. Dobre wrażenie sprawia Pani Doktor, bardzo dokładna i skrupulatna. Wypytała o wszystko dokładnie, wykonała badanie. Miła w kontakcie z pacjentem.
Serdecznie polecam, jestem po 1 wizycie u Pani Doktor, zleciła niezbędne badania, wszystko wyjaśniła, na pewno wrócę.
Po mojej pierwszej wizycie u pani doktor mam pozytywne odczucia. Bardzo konkretna osoba, zaangażowana i przede wszystkim dokładna. Obszerny wywiad, badanie USG wykonane bez pośpiechu. Dodatkowo pani doktor to miła osoba z którą normalnie można porozmawiać. Jako specjalista ma u mnie pełne zaufanie.

Wybrane certyfikaty i odbyte kursy

Naszymi organizmami rządzą hormony i dzieje się tak na każdym etapie życia. Dziedziną medycyny, która zajmuje się wydzielaniem i pracę hormonów przez rozmaite gruczoły jest endokrynologia.

Kim jest endokrynolog?

Już wiele powinien wyjaśnić w tej materii wyjaśnić powyższy wstęp. Jednak zawsze można to zagadnienie nieco rozwinąć. Lekarz endokrynolog Łódź zatrudniony w Poradni Endokrynologicznej przyj Centrum Medycznym La Vida to fachowiec pracujący się wykrywaniem, leczeniem i działaniami profilaktycznymi w kontekście chorób związanych z działalnością gruczołów wydzielania wewnętrznego. Zazwyczaj wszystkim endokrynologia kojarzy się tarczyca i związanymi z nią dolegliwościami. Jednak to tylko część prawdy, gdyż na równi poświęca ona swój czas też pracy przysadki mózgowej, nadnerczom i jajnikom.

Kiedy powinniśmy odwiedzić endokrynologa?

Najczęściej z usług tego specjalisty korzystają panie przy schorzeniach kobiecymi takich jak: zaburzenia okresu, nieprawidłowa praca hormonów, czy dolegliwości skórne. To jednak nie jest w żadnym razie kres problemów, z jakimi powinniśmy udać się na konsultację do endokrynologa.

Warto bowiem pamiętać, że lista niepokojących symptomów jest dłuższa i znajdziemy na niej:

 • zaburzenia wzrostu,
 • nadmierne owłosienie ciała u pań,
 • wypadanie włosów i łysienie u kobiet,
 • nadmierny trądzik,
 • wahania się poziomu libido,
 • ginekomastię,
 • wzrost potliwości,
 • duże i niczym nieuwarunkowane skoki masy ciała,
 • kłopoty z zasypianiem,
 • wahania nastroju,
 • problemy z tarczycą.

Odwiedzającym naszą przychodnię wspiera najwyższej klasy specjalista. Jest nim prof. Przemysław Biliński, który to jest specjalistą Specjalista Chorób Wewnętrznych, Zdrowia Publicznego i Medycyny Pracy.

Dzięki jego wsparciu i fachowej wiedzy możemy poradzić sobie z takimi chorobami jak:

 

 • nadczynność i niedoczynność tarczycy,
 • osteoporoza
 • choroba Hashimoto
 • schorzenia przysadki,
 • choroba Gravesa – Basedowa

Do tego odwiedzając poradnię endokrynologiczną, mamy pewność, że endokrynolog łódź starannie zdiagnozuje przyczynę choroby, a później wdroży najskuteczniejszą formę leczenia i dalszą profilaktykę.

Przebieg wizyty

Już na wstępie warto rozwiać wszelkie obawy naszych przyszłych pacjentów. Warto bowiem podkreślić, że pierwsza wizyta u endokrynologa jest bardzo zbliżona do tej u lekarza rodzinnego. Nie powinno to jakoś specjalnie zaskakiwać, gdyż jej fundamentem jest wywiad lekarski. W jego czasie nasz endokrynolog nie tylko stara się wyłuskać wszelkie informacje od pacjenta na temat choroby, ale też analizuje dokumentację medyczną i przeprowadza osłuchanie pacjenta. Jeżeli pacjent ma kłopoty związane z tarczycą, to dodatkowo na polecenie endokrynologa wykonuje się czasem badanie USG. Do tego są też nierzadko zlecane badania hormonalne wykonywane z krwi. Tego rodzaju badania mogą jednak wydłużyć czas na postawienie diagnozy. Tym samym warto czasem pomyśleć o tym wcześniej i już na własną rękę poddać się rutynowej diagnostyce. To, które badania warto wykonać niejednokrotnie, pomaga lekarz pierwszego kontaktu.

Zapraszamy na konsultacje osoby zainteresowane z łodzi i najbliższych okolic!

Copyright © 2020 Centrum Medyczne La Vida. All rights reserved. Polityka Prywatności i RODO, Wspołpraca