Rejestracja poniedziałek – piątek, godzina 9.00-20.00  tel. 791 101 106 3

Terapia Osoczem Bogatopłytkowym (PRP) w La Vida Łódź

Obecnie najbardziej skutecznym i zaawansowanym sposobem bezoperacyjnej regeneracji stawów oraz zwalczania stanów zapalnych ścięgien i mięśni jest terapia biologiczna wykorzystująca osocze bogatopłytkowe – w Łodzi możesz ją wykonać m.in. w naszym Centrum Medycznym.

Może ona znacznie pomóc i przynieść dużą ulgę w wielu sytuacjach – np. po przebytych urazach, takich jak złamania, a także uszkodzenia mięśni, ścięgien czy stawów.

Tego typu leczenie przynosi bardzo szybkie efekty, co sprawia, że stosowane jest ono między innymi do przywracania dobrej kondycji u czołowych sportowców.

Metoda leczenia osoczem bogatopłytkowym klinice La Vida – Łódź opiera się na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracji tkanek. Stymulowanie własnych komórek do regeneracji jest możliwe dzięki wykorzystaniu potencjału drzemiącego w naszej krwi.

Terapia ta ma wiele zalet – należą do nich przede wszystkim:
 • duże bezpieczeństwo stosowania,
 • brak reakcji uczuleniowej
 • brak ryzyka kancerogenezy (jakim obarczone są np. metody z wykorzystaniem komórek macierzystych).

LaVida – terapia osoczem bogatopłytkowym w Łodzi. Jak się do niej przygotować?

Na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym centrum La Vida – Łódź ? Jak ona przebiega i jakie kroki są kolejno wykonywane przez lekarza? Postaramy się wszystko w miarę jasno i konkretnie wyjaśnić.

Do przygotowania PRP wykorzystujemy własną krew pacjenta, którą następnie poddajemy odwirowaniu, co pozwala na pozyskanie frakcji zawierającej koncentrat czynników wzrostu, czyli osocza bogatopłytkowego.

Warto zaznaczyć, że stosowany przez nas system jest najwydajniejszy z dostępnych na rynku światowym i pozwala na uzyskanie 13-krotnego zwiększenia stężenia płytek.

Gotowy preparat podaje się w postaci iniekcji (czyli zastrzyku) celowanej w miejsce zmienione chorobowo. Przeprowadzany w gabinecie zabieg jest szybki, bezpieczny i komfortowy dla pacjenta.

Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach warto udać się na terapię wykorzystującą osocze bogatopłytkowe?

Skuteczność leczenia tą metodą została udowodniona m.in. w takich chorobach, jak:

 • choroby zwyrodnieniowe stawów i RZS (terapia PRP pozwala zmniejszyć poziom odczuwanego bólu i wysięki śródstawowe!)
 • zespoły przeciążeniowe, np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka,
 • urazy stawów, jak skręcenie stawu kolanowego z uszkodzeniem łąkotek, więzadeł,
 • uszkodzenia chrząstki stawowej, chondromalacja,
 • entezopatia rozścięgna podeszwowego, tzw. „ostrogi piętowe”,
 • ostre urazy i przewlekłe zapalenie ścięgna Achillesa,
 • naderwanie przyczepów więzadeł i ścięgien,
 • uszkodzenia stożka rotatorów,
 • złamania przeciążeniowe kości i urazy zmęczeniowe tkanek miękkich.

Osocze bogatopłytkowe – Łódź. Czy terapia sprawdzi się w Twoim wypadku?

Być może lekarz wspominał Ci o możliwości wykonania terapii osoczem bogatopłytkowym w Łodzi i zastanawiasz się, czy będzie ona skuteczna w Twoim przypadku. Poniżej przygotowaliśmy krótką ankietę, która pomoże Ci to rozstrzygnąć. Jeśli zgadzasz się z którymkolwiek z poniższych zdań:

 • Jesteś osobą aktywną fizycznie i chcesz szybko wrócić do sprawności po urazie?
 • Cierpisz z powodu przewlekłych dolegliwości, jak np. zmiany zwyrodnieniowe?
 • Chcesz ogranicznyć przyjmowanie leków i nareszcie poprawić swój komfort życia?

to zadzwoń i umów się na wizytę do naszego specjalisty! Dr n. med. Wojciech Gwizdały, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, wyjaśni wszystkie Twoje wątpliwości i komfortowo przeprowadzi Cię przez cały proces leczenia.

Zapewniamy, że w naszej klinice zabieg ten jest wykonywany w stu procentach bezpiecznie i z wykorzystaniem najnowocześniejszego wyposażenia. Naszą skuteczność mogą potwierdzić setki zadowolonych z efektów leczenia pacjentów – mamy nadzieję, że i Ty zechcesz do tego grona dołączyć! Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Cena zabiegu osoczem bogatopłytkowym

800zł 1000zł

(przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ortopedyczna cena 150zł.)

Wojciech Gwizdaładr n. med. Wojciech Gwizdała

Specjalista Ortopedii

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Doświadczenie operacyjne zdobywał w Klinice Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im.WAM w Łodzi oraz w Oddziale Chirurgii Ortopedyczno – Urazowej Szpitala Specjalistycznego im. Żeromskiego w Krakowie.

W 2014 roku uzyskał tytuł naukowy doktora nauk medycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Brał udział w kilkudziesięciu konferencjach naukowych, kursach i szkoleniach.

3 lub telefoniczne 791-101-106