Rzadka choroba bielactwo
Bielactwo to dość rzadka choroba, powodująca zmianę koloru skóry na białą. Nawet w przypadku osób, które określane są mianem białoskórych, może to spowodować anomalia, a skóra wyglądają blado i nienaturalnie. Wygląda to trochę tak, jakby w niektórych miejscach skóra była nieco jaśniejsza, jakby odbarwiona. Albo po użyciu niezwykle silnych środków chemicznych. Nie jasnych danych, co to przyczyn, jej pojawienia się, ale podejrzenia padają na układ genetyczny.
Co może oznaczać to, że przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Bywa jednak, że ktoś choruje na Bielactwo już od urodzenia, tyle że z czasem objawy odbarwień skóry nasilają się. Bielactwo może źle wpływać na związki partnerskie, a nawet na znalezienie partnera. Gdyż może odstręczać płeć przeciwną, która nie rozumiejąc przyczyn, ani skutków tego rodzaju wady genetycznej, obawiać się może zarażenia, podobnie, jak grzybicą. Tylko długie i intymne rozmowy, są w stanie wyjaśnić, że nie ma tego rodzaju ryzyka. A sama choroba ma bardziej wpływ na walory estetyczne wyglądu, niż na skórę. A zmiana jej koloru spowodowana jest zaburzeniami pigmentu.
Kto może zachorować na bielactwo?
Okazuje się, że cierpieć mogą na nią osoby zarówno białoskóre, jak też czarnoskórzy, czy innym karnacji. Wówczas ich skóra w miejscach zmian skórnych, może przyjmować jasny i blady odcień, a także sprawiać wrażenie odbarwionej. Istnieje kilka rodzajów tej choroby, oprócz wrodzonej wady, także nabyte bielactwo. Mogące zostać wywołanym przez nadmierny jednorazowy stres. Ale także z powodu uszkodzeń mechanicznych na przykład warstwy naskórka. Jednak te występują niezwykle rzadko.
Leczenie Bielactwa
Leczenie tego schorzenia jest dość trudne, a nawet mało skuteczne. Pomocne może być naświetlanie miejsc, dotkniętych zmianą barwnika skóry. Ale także, w celu poprawy jakości życia, osób dotkniętych tą przypadłością. Stosuje się różnego rodzaju makijaże oraz kremy koloryzujące. Życie z tym schorzeniem bywa dość trudne, zwłaszcza pod względem estetycznym i powodować może innego rodzaju choroby. Związane z brakiem poczucia własnej wartości, poczuciem odmienności, czy brakiem akceptacji samego siebie.