Rejestracja poniedziałek – piątek, godzina 9.00-20.00  tel. 791 101 106 3

Powiększanie punktu G osoczem bgatopłytkowym

punkt G powiększanie osoczem bogatopłytkowym

Tak zwany punkt G jest to obszar znajdujący się na przedniej ścianie pochwy, który uważany jest za strefę erogenną u kobiet. Oznacza to, że przy odpowiedniej stymulacji tej właśnie strefy kobieta może odczuwać większą przyjemność podczas stosunku seksualnego, a nawet osiągać orgazm.

Niestety, nie u wszystkich kobiet odczucia podczas współżycia są satysfakcjonujące. Można to zmienić poprzez zabieg ostrzykiwania punktu G osoczem bogatopłytkowym.

Jak to działa?

Ostrzykiwanie punktu G ( ciał jamistych łechtaczki oraz ściany pochwy) osoczem bogatopłytkowym (PRP) powoduje poprawę przepływu krwi przez kompleks łechtaczkowy. Jednym z czynników wzrostu uwalnianych z PRP jest VEGF (naczyniowy czynnik wzrostu) odpowiedzialny za tworzenie nowych naczyń. Najprawdopodobniej dochodzi również do poprawy w zakresie unerwienia tej okolicy, przemawia za tym promujący wpływ PRP na wzrost aksonów (komórek nerwowych).

Dzięki temu, gdy strefa ta jest pobudzana podczas stosunku, organizm kobiety odbiera te doznania jako znacznie silniejsze niż dotychczas.

Przygotowanie do zabiegu

Ze względu na bezpieczeństwo naszych pacjentek, przed każdym zabiegiem ostrzykiwania punktu G osoczem bogatopłytkowym, konieczna jest konsultacja ginekologiczna (kwalifikacja do zabiegu).

Przebieg zabiegu w CM La Vida

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekt znieczulenia tej okolicy uzyskujemy poprzez nałożenie specjalnej maści, która po wykonaniu zabiegu jest usuwana. Sam zabieg składa się z 3 etapów:

Etap I – Pobranie od pacjentki 8-16 ml krwi

Etap II – Odwirowanie krwi pacjentki w specjalistycznej wirówce

Etap III – Podanie odwirowanego osocza poprzez iniekcję w porządaną okolicę

Zabieg trwa ok. 20 – 40 minut.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych z grupy NLPZ.
  • Choroby krwi. Zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica.
  • Nowotwory. Pacjentka może być zakwalifikowana do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia.
  • Białaczki, szpiczaki.
  • Ciąża i laktacja. Nie wykonujemy zabiegów z powodów etycznych.
  • Leczenie antykoagulantami.
  • Schorzenia wątroby. Ostre zapalenie lub marskość wątroby.
  • Ostre stany chorób z autoimmunoagresji.

Wskazówki dla pacjentek po zabiegu

Po zabiegu bardzo ważne jest postępowanie zgodnie z zaleceniem lekarza ginekologa i utrzymanie prawidłowej higienyostrzykniętego miejsca i okolic intmnych.

W dniu zabiegu należy unikać gwałtownych ruchów oraz większego wysiłku fizycznego, nie korzystać z sauny i kompieli w basenach. Konieczne może być powstrzymanie się od pożycia seksualnego do czasu uzyskania akceptacji lekarza specjalisty po kontrolnym badaniu ginekologicznym.

Kto wykonuje powiększenia punktu G osoczem bgatopłytkowym w Centrum Medycznym La Vida

Marta_Czajlek. Marta Czaj

Ginekolog

Specjalizuje się w wykonywaniu tak zwanego USG genetycznego ciąży, wykonuje również USG piersi.

Posiada certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (nr certyfkatu: 129/2015.)w Łodzi.

Obecnie pracuje w Klinice Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu ICZMP w Łodzi..

3

lub telefoniczne 791-101-106

Opinie o lek. Marcie Czaj z portalu znanylekarz.pl

Nigdy w życiu nie byłam u bardziej profesjonalnego lekarza. Pani Marta Czaj wszystko wytłumaczyła jak najbardziej zrozumiale, na wizycie czułam się maksymalnie komfortowo. Jestem bardzo wdzięczna i zadowolona!

Serdecznie polecam Panią lek. Marta Czaj. Wyjątkowo sympatyczna i bardzo kompetentna. Przy badaniu jest bardzo delikatna. Cały czas pytała czy chciałabym jeszcze coś wiedzieć, czy mam jeszcze jakieś pytanie. Na pewno będę kontynuować wizyty u Pani doktor.

Jakiś czas temu krwawienie przedłużyło mi się o trzy tygodnie, byłam mocno zaniepokojona. Pani doktor powiedziała mi po USG, że mam małą torbiel na jajniku. Wyjaśniła wszystkie wątpliwości i powiedziała w sposób profesjonalny jakie leczenie trzeba podjąć. Wytłumaczyła, że w okresie dojrzewania czasem takie sytuacje się zdarzają i obaliła kilka mitów na temat torbieli (np. nie bałam się, że będę musiała biec do szpitala na operację).
Po trzech miesiącach, na kontroli, było już po problemie. 😀
Teraz co rok chodzę na wizyty kontrolne, a Pani Doktor wyjaśnia cierpliwie wszystkie trapiące mnie kwestie.

Fantastyczna Pani Doktor! Nareszcie komuś udało się mnie prawidłowo zdiagnozować i co ważniejsze – przepisać dobrze dobrane leki! Na samym początku Pani Marta zleciła mi wiele badań, na podstawie których chyba jako jedyna postawiła nareszcie trafną diagnozę. Bardzo profesjonalna, a przede wszystkim miła, ciepła i empatyczna osoba. Oby więcej takich ludzi w służbie zdrowia!

 zobacz więcej opinii o lek. Marcie Czaj na portalu znanylekarz.pl