Rejestracja poniedziałek – piątek, godzina 9.00-20.00  tel. 791 101 106 3

USG kolana w La Vida Łódź

Musisz wykonać USG kolana, a Łódź to miejscowość, w której mieszkasz? Najlepszym miejscem, aby zrobić to badanie, jest centrum medyczne La Vida. Przede wszystkim pracują u nas najwyższej klasy ortopedzi. Każdy z naszych specjalistów posiada niezwykle szeroką wiedzę oraz bogate doświadczenie, co sprawia, że zasługują oni na stuprocentowe zaufanie pacjentów. Oprócz tego dysponujemy również najnowocześniejszym, zapewniającym wysoką precyzję, wyposażeniem. Możesz więc mieć pewność, że wykonana w naszej klinice diagnostyka będzie skuteczna i dostarczy lekarzowi niezbędnych informacji.

Co warto wiedzieć o badaniu, jakim jest USG kolana? W Łodzi centrum medyczne La Vida zdecydowanie wykonuje je najlepiej i najbardziej profesjonalnie! Kiedy lekarz może je nam zlecić? Tak naprawdę w bardzo wielu sytuacjach – jest to absolutna podstawa, jeśli chodzi o ocenę kondycji stawu kolanowego. Zawsze, kiedy dolega nam więc coś z jego strony, a przyczyny wydają się nieoczywiste, ultrasonografia będzie jednym z pierwszych podjętych przez specjalistę kroków. Taka diagnostyka pozwala wykryć między innymi takie dolegliwości, jak: wysięk w stawie, uszkodzenie łąkotek, zapalenie kaletek, obecność wolnych ciał śródstawowych czy też uszkodzenie więzadeł, mięśni lub ścięgien.

USG kolana – w Łodzi najlepszym miejscem, aby je wykonać jest klinika La Vida

Na USG kolana w łódzkim centrum medycznym La Vida możesz zostać skierowany w różnych sytuacjach – zarówno wówczas, jeżeli cierpisz na reumatoidalne zapalenie stawów, jak i po przebytym urazie czy też w razie obecności wykrytych palpacyjnie zmian guzowatych. Całe badanie ma przebieg szybki i bezbolesny, nie wymaga ono również od pacjenta szczególnego przygotowania (trzeba tylko pamiętać, że nie może być ono wykonane przez gips czy opatrunki). Polega na emisji przez specjalną głowicę fal ultradźwiękowych, które odbijane są od wewnętrznych struktur, co pozwala na przedstawienie stanu interesujących nas struktur anatomicznych w formie obrazu (w dużym uproszczeniu).

Jak dokładnie przebiega badanie USG kolana w centrum medycznym La Vida – Łódź? Wykonuje się je w pozycji leżącej. W jego trakcie lekarz prosi pacjenta o zmianę pozycji nogi, co pozwala na dokładniejsze obrazowanie. Bardzo istotnym elementem jest ogląd dołu podkolanowego, który pozwala na postawienie pełniejszej diagnozy. Warto wiedzieć, że badanie to ma największą skuteczność, jeśli oprócz niego zostanie wykonane również zdjęcie radiograficzne (RTG) albo rezonans magnetyczny (RM).