Czym charakteryzuje się nadpotliwość? Jak sama nazwa wskazuje nadmiernym poceniem się. A tego przyczyn może być wiele. Jedna z nich jest z całą pewnością zaburzenie naturalnej gospodarki płynów ustrojowych.

Okazuje się też, że częściej problem ten dotyka osób z nadwagą, gdyż w ich organizmie gromadzi się więcej wody. Problem osób z nadwagą, to jest kwestia zbyt małej ilości ruchu, a tym samym spowodowanie, że woda gromadzi się także w mięśniach. A skoro nie jest ona wydala na zewnątrz, wówczas mięśnie może pokrywać opuchlizna i przez to wygląda się grubiej. Zaś zaburzona gospodarka wodna organizmu, to jej nadmiar i w efekcie konieczność dźwigania dużo większego ciężaru własnego ciała. A taki stan rzeczy może prowadzać do różnego rodzaju dodatkowych schorzeń i powikłań.

Kolejny wstydliwy problem – nadpotliwość

Nadpotliwość się, to także dość często problem wstydliwy. Zwłaszcza jeśli dotyczy on mężczyzn, którym pocą się dłonie. A mają oni częste kontakty z płcią przeciwną, wymagające podawania ręki, albo nawet w sytuacjach intymnych. Kiedy pocą się im dłonie, bywa że mają oni poczucie bycia gorszymi, a także próbują fakt swojej nadmiernej potliwości ukryć. Zamiast spróbować zastosować kilka technik. Między innymi uspokajać się przed ważnym spotkaniem, albo zasięgnąć porad eksperta. Czy na przykład zacząć stosować pudry, antyperspiranty, które nieco zniwelują problem. Jednak jest też, jeszcze jedna ważna kwestia w tym temacie. Bo problem nadmiernej potliwości nie kończy się wraz z użyciem środków doraźnych, a pot jeśli nie będzie mógł się wydostać jedna drogą, to znaczy na przykład przez skórę dłoni. Z czasem znajdzie sobie inną drogę. I wtedy będzie wydobywać się na przykład pod pachami, w pachwinach, albo zaatakuje stopy. Bywa też, że inne okolice, takie jak zagięcie łokcia, czy nadmiernie pocić się zacznie skóra na twarzy, powodując aż świecenie się i spływające krople potu. Dlatego oprócz stosowania środków, które niwelują ten problem. A także częstszego mycia się, warto zmienić także dietę, a nawet poszukać porady eksperta. Gdyż może być konieczne wprowadzenie pewnych zmian w życiu, między innymi zwiększenia aktywności fizycznej, czy unikania niektórych substancji.