Rejestracja poniedziałek – piątek, godzina 9.00-20.00 tel. 791 101 106

dr n.med. Marlena Chmielnicka

Specjalista Dermatologii i Wenerologii

Specjalista dermatolog wenerolog. Staż specjalizacyjny odbyła w Klinice Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry zarówno u pacjentów dorosłych jak i dzieci.

Wykonuje dermatoskopię zmian barwnikowych, pozwalającą na wczesne wykrycie czerniaka oraz zabiegi z zakresu kriochirurgii i elektrokoagulacji brodawek, włókniaków i naczyniaków, w tym również zmian zlokalizowanych w okolicy oka.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Dermatologów Wojskowych.

Leczone Choroby:

 • trądzik,
 • trądzik różowaty,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • wyprysk alergiczny,
 • pokrzywka,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • łuszczyca,
 • borelioza,
 • bielactwo,
 • grzybica
  • skóry,
  • paznokci,
 • nowotwory skóry,
 • znamiona barwnikowe,
 • łysienie
  • androgenowe,
  • plackowate,
  • telogenowe,
 • nadpotliwość,
 • kłykciny kończyste,
 • brodawki wirusowe (kurzajki),
 • choroby przenoszone drogą płciową:
  • rzeżączka
  • kiła,
 • blizny,
 • starzenie skóry,
 • choroby błon śluzowych.


Umawianie Wizyt On-Line:

dr n.med. Marlena Chmielnicka - ZnanyLekarz.pl

Inni lekarze Dermatolodzy

lek. Paweł Chmielnicki
Przyjmuje:

Poniedziałek 16:45 - 20:00

Cennik

Wizyta
200zł
Krioterapia do 3 zmian
220zł
Elektrokoagulacja *
250zł

* cena od 250zł. cena zabiegu zależy od wielkości zmian i ich liczby, przed zabiegiem wymagana konsultacja kwalifikacyjna

Opinie

Pani doktor bardzo miła, szczegółowo omówiła każdą zmianę i doradziła najlepsze leczenie. Bardzo polecam wizytę
Bardzo miła Pani Doktor. Na początku wysłuchała problemu. Następnie przepisała leki które pomagają . Leczenie przebiega pozytywnie
Pani doktor szczegółowo wytłumaczyła sposób leczenia oraz przedstawiła inne metody. Dokładnie wyjaśniła zalecenia.
Polecam kontakt z dr Chmielnicką. Leczyłam u p. dr zaawansowany trądzik, wdrożone leczenie pomogło. Jestem bardzo zadowolona.
Bardzo sympatyczna Pani doktor. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Leczenie przebiega bardzo pomyślnie. Polecam
Polecam serdecznie panią dermatolog. Bardzo miła pani, szybko zdiagnozowała mój problem i wiele mi doradziła. Bardzo miła :)
Wizyty przebiegają w komfortowej atmosferze. Pani Doktor ma dużą wiedzę i wszystko jest szczegółowo objaśniane, a leczenie przebiega pomyślnie.
Świetny specjalista, a jednocześnie bardzo serdeczna, ciepła, uśmiechnięta osoba. Pani Dr Chmielnicka pomogła mojemu synkowi, u którego rozpoznała ziarniniaka naczyniowego. Dokładnie wyjaśniła na czym polega zabieg krioterapii. Rozwiała wszelkie moje wątpliwości, cierpliwie wysłuchała, wytłumaczyła jak postępować po zabiegu. Dziś ani śladu po zmianie, która przez swą lokalizację na buzi, tym bardziej budziła mój niepokój. Szczerze polecam i bardzo dziękuję za skuteczność, a przede wszystkim zrozumienie.
W końcu trafiłam na odpowiedniego dermatologa. Wzięłam stare opakowania leków przypisanych przez innych dermatologów, które się powtarzały. A swoją drogą do tanich nie należały .. Sympatyczna Pani Marlena poleciła mi maść której jeszcze nie miałam i efekty były już po 3 zastosowaniach. Jestem zadowolona także podejściem do pacjenta i wytłumaczeniem nawet najmniejszych szczegółów.
Profesjonalne i rzeczowe podejście do pacjenta. Bardzo miła atmosfera podczas wizyty. Pełen profesjonalizm, szybka diagnoza, a do tego bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam wizytę u Pani Doktora."
Świetny sympatyczna pani doktor. Wszystko dokładnie wyjaśnione i trafione leczenie. Problem skóry, który męczył mnie przez wiele miesięcy prawie zniknął po lekach zapisanych przez panią doktor. Leczenie trwa nadal ale jest już o wiele lepiej.Polecam serdecznie
Odwiedziłem wielu dermatologów, ale dopiero Pani Chmielnicka była w stanie mi pomóc, pozostałych widocznie nic łączyło z zawodem poza tytułem ze studiów. Zna się na tym co robi, wie jak dobrać odpowiednie substancje dla konkretnego schorzenia i nie boi się stosować niektórych grup leków, bo ma o tym dużą wiedzę. To już moja kolejna wizyta, a włosy z miesiąca na miesiąc są coraz gęstsze i mocniejsze.
Lekarz z dobry podejściem do pacjenta i jego problemu. Miałam zmiany skórne które mnie zaniepokoiły. U pani doktor otrzymałam sprawną pomoc - przepisana maść szybko pomogła. Pani doktor bardzo miła i przede wszystkim bardzo profesjonalna na każdym kroku.
Zarezerwowałem wizytę ponieważ zaniepokoiły mnie zmiany na skórze, a jestem po zabiegu. Pani doktor wszystko mi wyjaśniła a diagnoza bardzo mnie uspokoiła. Zaimponował mi jej profesjonalizm, delikatność przy badaniu i kultura osobista. Będę polecał znajomym.
Lekarz wyjaśnił wszystko co I jak postępować z leczeniem. Bardzo szybko przeprowadził badania, które wskazały na mój problem. Jak na razie skuteczność zaproponowanego leczenia działa i jestem szczęśliwa. Kontakt z specjalistą natychmiastowy.
Zdecydowanie polecam wizytę u Pani Marleny, szybko zdiagnozowała mój problem(podskórne niedoskonałości twarzy i zaczerwienienia)Dobrze dobrana metoda leczenia w krótkim czasie przyniosła zdecydowaną poprawę skóry twarzy.
Pani doktor bardzo miła co sprawia,że pacjent czuje się słuchany i tak też było, wszytko szczegółowo wyjaśnione . Pani doktor również bardzo uspokoiła w sprawie zmian na nogach,które ładnie zanikają. Oby więcej takich lekarzy.
ardzo miła i przyjazna Pani Doktor. Kontaktowa, dokładna, bez pośpiechu zapoznała się z moimi zmianami skórnymi a następnie powiedziała jak będzie prowadzone leczenie. Wizyta o umówionym czasie.
Bardzo pozytywna osoba, miła i sympatyczna do pacjenta. Wszystkie zmiany skórne Pani Doktor dokładnie obejrzała i przekazała dalsze zalecenia co do stosowaniu odpowiednich leków. Wszystko jasno przedstawione, wizyta punktualnie.
Pani Doktor szybko postawiła diagnozę i wdrożyła skuteczne leczenie. Sympatyczna i profesjonalna. Polecam.
Pani Doktor jest wysokiej klasy specjalistką, stawiającą celne diagnozy i posiadającą nieprzeciętne zdolności manualne przy przeprowadzanych zabiegach. Pani Doktor to przemiła osoba, komunikatywna i rzeczowa -polecam każdemu.
Polecam. Celna diagnoza, skuteczne leczenie. Pani doktor jest osobą sympatyczną, cierpliwą i przede wszystkim empatyczną. Można ze spokojem powierzyć rozwiązanie problemów dermatologicznych. Każdy profesjonalny lekarz powinien mieć takie podejście do pacjenta.
Pani Doktor najlepsza z jaką do tej pory miałam okazję się konsultować. Trafna diagnoza,szybko wdrożone leczenie zakończone sukcesem.
Bardzo konkretna, miła i odpowiednio przygotowana (merytorycznie) do pracy. Już po pierwszej wizycie uzyskałem niezbędne mi informacje, oraz zalecenia co do kolejnych kilku dni/tygodni.
Szczerze polecam. Pani Doktor jest osobą kompetentną, miłą i pełną empatii. Szybko zdiagnozowała mój problem skórny. Leczenie przebiegało szybko i bezboleśnie. Raz jeszcze gorąco polecam.

Wybrane certyfikaty i odbyte kursy

poradnia dermatologiczna łódź

Powszechnie sądzi się, że do dermatologa zgłaszają się nastolatkowie i ludzie dorośli. Jednak jest to błędne myślenie, ponieważ nie mniej częstymi placentami są też i dzieci. Dermatolog dziecięcy diagnozuje i leczy w zasadzie te same problemy, jak u starszych. Sporą jednak część pacjentów tego specjalisty stanowią dzieci cierpiące na AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. Do tego należy też dołączyć dzieci z nietolerancjami i alergiami na tle pokarmowym.

Jak zatem widać doskonale dermatolog dziecięcy pracujący w naszej poradni dermatologicznej w Łodzi ma pełne ręce roboty. Dermatolog dziecięcy zatrudniony w łódzkim centrum medycznym La Vida ma też za zadanie diagnozować, leczyć i zabiegać schorzeniom dermatologicznym i wenerycznym u dzieci. W tym też celu podejmuje się on dermatoskopiii zmian skórnych, a do tego przeprowadza też biopsję skóry, zabiegi mikrochirurgiczne i kriochirurgiczne. Warte podkreślenia jest też to, że oprócz wymienionych już chorób skóry, dermatolog łódź trudni się też leczeniem chorób włosów i paznokci.

Jakie objawy powinny niepokoić rodziców?

Jest szereg różnych symptomów, które powodują, że konieczna jest wizyta w poradni dermatologicznej ze swoim dzieckiem. Szczególnie zaleca się zwracać uwagę na wszelkiego typu znamiona bądź przebarwienia skórne. Część z nich może z czasem zniknąć, inne pozostaję na skórze i nie są groźne, ale część z nich może być początkiem groźnych chorób. Stąd też wskazana jest bieżąca ich kontrola. Koleją kwestią, jaką powinna zająć się poradnia dermatologiczna łódź, jest niewyjaśnionego pochodzenia wysypka. Rodzice muszą też być czujni w przypadku pojawienia się uporczywego swędzenia czy też łysienia.

W jaki sposób należy przygotować się do wizyty u dermatologa dziecięcego?

Taka wizyta każdym przypadku może być stresującym wydarzeniem. Stąd też wskazane jest odpowiednie przygotowanie pociechy tak, aby nie było to dla niego traumatyczne wydarzenie. Z tego też powodu dobrze będzie, kiedy wytłumaczymy dziecku cel takiej wizyty. Powinniśmy również spisać sobie zestaw pytań do zadania lekarzowi. Udając się do przychodni dermatologicznej, warto ubrać pociechę tak, aby możliwe było potem szybkie zdjęcie odzieży. Chodzi tutaj o możliwość bezproblemowego przygotowania dziecka do badania. Kolejną kwestią, o jakiej należy pamiętać, jest zabranie ze sobą książeczkę zdrowia dziecka i całej jego dokumentacji np. wyniki badań dodatkowych.

dermatolog dziecięcy łódź

Jak wygląda sama wizyta w poradni dermatologicznej?

Pierwszym etapem wizyty jest zawsze konsultacja, jaką przeprowadza dermatolog dziecięcy łódź z rodzicem. Dzięki tej rozmowie lekarz jest w stanie precyzyjnie zapoznać się z zaistniałymi dolegliwościami u dziecka. Dlatego też rodzice powinni przekazać możliwie największą ilość informacji, w tym również o problemach dermatologicznych w najbliższej rodzinie. Są to warunki niezbędne do tego, aby postawić właściwą diagnozę. Wśród kwestii, jakie może poruszyć dermatolog na pewno znajdą się pytania o przedział czasowy występowania objawów, okoliczności ich pojawienia się, stosowanie leków, ewentualne choroby towarzyszące, przyjmowane leki, nawyki żywieniowe czy też używane kosmetyki. Po przeprowadzeniu tej części dermatolog dziecięcy przystępuje do zbadania pacjenta. W przypadku występujących przesłanek może on zdecydować o przeprowadzeniu dodatkowych badań specjalistycznych.

Copyright © 2024 Centrum Medyczne La Vida. All rights reserved. Polityka Prywatności i RODO, Wspołpraca