Co to jest Desirial?

Jest to preparat na bazie kwasu hialuronowego przeznaczony do stosowania w okolicach intymnych u kobiet celem przywrócenia pożądanego wyglądu oraz funkcjonalności warg sromowych większych i nawilżenia błony śluzowej pochwy. Wystarczy jeden zabieg, aby znacząco poprawić komfort okolic intymnych pacjentki.

Desirial jest kwasem hialuronowym powstałym według opatentowanej technologii IPN-like. Dodatkowo jest on wzbogacony naturalną substancją antyksydacyjną – mannitolem, który chroni preparat przed szkodliwym wpływem wolnych rodników tlenowych i jego degradacją w miejscu podania, a dzięki temu wydłuża jego działanie. Francuska firma Laboratories Vivacy stworzyła preparat idealnie dostosowany do okolic intymnych kobiet uzyskując połączenie doskonałych rezultatów z maksymalnym bezpieczeństwem pacjentek.

Jaka jest funkcja kwasu hialuronowego?

Jest to naturalny składnik skóry właściwej, który odpowiada za jej nawilżenie. Kwas hialuronowy po wstrzyknięciu w skórę warg sromowych nawadnia ją co powoduje zwiększenie ich objętości i wygładzenie skóry w tej okolicy. Kwas hialuronowy powoduje też pobudzenie fibroblastów, a więc i syntezy kolagenu, przyspieszając regenerację skóry okolic intymnych.

Kiedy warto zastosować Desirial?

Głównym wskazaniem do zastosowania preparatu Desirial jest atrofia ( zanik ) warg sromowych większych oraz suchość pochwy i sromu. Problem ten dotyka wielu kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i postmenopauzalnym. Na skutek zaniku warg sromowych większych, wargi sromowe mniejsze nie są chronione przed urazami mechanicznymi w wystarczającym stopniu. Podczas Twoich ulubionych zajęć sportowych jak trening fitness, jazda na rowerze, jazda konna dochodzi do bolesnych obtarć, które często prowadzą do rezygnacji z aktywności fizycznej. Poza tym, zanik warg sromowych i suchość pochwy powodują dyskomfort, a nawet ból podczas stosunków seksualnych co znacząco obniża jakość współżycia.

Wskazania do zabiegu preparatem Desirial.

Wskazaniem są objawy związane ze starzeniem się okolic intymnych:

  • suchość pochwy
  • podrażnienia powodujące świąd i trwały dyskomfort
  • utrata elastyczności skóry w tej okolicy
  • stopniowe zmniejszanie się (zanikanie) warg sromowych
  • bolesność podczas stosunku

Na czym polega zabieg z preparatem Desirial?

Kwas hialuronowy wstrzykuje się w skórę okolic intymnych używając bardzo cienkiej kaniuli (średnica 1-2 mm). Zabieg trwa około 30-60 minut. Pierwszy efekt zauważalny jest mniej więcej po tygodniu od zabiegu, a utrzymuje się on od 12 do 18 miesięcy pozwalając kobiecie dłużej zachować młodość.